Demonstracija sile
45

Henryjeva Francuska u našoj grupi pregazila Kipar i slavila nevjerovatnim rezultatom

S. G.
Mlada nogometna reprezentacija Francuske je nakon trijumfa u Sarajevu od prije par dana (2:1) večeras u Grenobleu došla do još jedne pobjede u kvalifikacijama za EURO i to rezultatom 9:0 protiv Kipra.

Raspucani Francuzi nisu ostavili ni promil šansi svojim rivalima sa Kipra koje su kući umalo ispratili sa dvocifrenim brojem golova.

Zaustavili su se na brojci od devet i tako zadržali maksimalan učinak nakon tri odigrana kola u našoj kvalifikacionoj grupi.

Već nakon 13. minuta vlastitu mrežu je pogodio Antoniou, da bi do kraja prvog dijela za Francuze poentirali dva puta Kalimuendo i jednom Akliouche.

Golman Kipra je i u nastavku susreta bio poput glinenog goluba i loptu je iz gola morao vaditi još šest puta.

Po dva puta su pogađali Lyonovi i Bayernovi biseri, Rayan Cherki i Mathys Tel, dok je jedan gol dodao i Matsima.

Bilo je ovo poput treninga za mladi tim Trikolora koji je večeras imao neuporedivo lakši zadatak nego u petak na Grbavici kada su naše Zmajeve savladali golom u sudijskoj nadoknadi. Bilo je 2:1.

U drugoj utakmici naše grupe Slovenci su minimalnim rezultatom 1:0 u komšijskom derbiju bili bolji od Austrijanaca.