Copa America
0

Hat-trick Guerrera za treće mjesto Perua

Reprezentacija Perua osvojila je treće mjesto na Copa Americi, južnoameričkom nogometnom prvenstvu koje se održava u Argentini. Na krilima Paola Guerrera Peru je savladao Venecuelu s 4-1.

Peruanci su u La Plati poveli u 42. minuti pogotkom Williana Chiroquea nakon duplog pasa s Guerrerom. Kola su nizbrdo za Venecuelu još više krenula kad joj je u 59. minuti isključen Tomas Rincon.

Peru je tu prednost iskoristio samo pet minuta kasnije nakon novog duplog pasa Chiroquea i Guerrera, s time da je sada strijelac bio napadač HSV-a Guerrero. Venecuela je smanjila u 78. minuti preko Juana Fernanda Aranga, ali Guerrero je pogocima u 90. minuti, te u trećoj minuti sudijske nadoknade učinio pobjedu Peruanaca vrlo uvjerljivom. Ujedno je Guerrero skočio na prvo mjesto liste strijelaca s pet golova.

Podsjetimo, u nedjeljnom finalu u Buenos Airesu sudarit će se Urugvaj i Paragvaj.