0

Hat-trick Alena Škore

Sarajevo-x.com
U večernjim utakmicama nogometne Premijer lige BiH koje su odigrane u subotu Sarajevo je savladalo Čelik 3-1, dok je Borac bio bolji od Željezničara i slavio pobjedu 2-0.

Sva tri pogotka za Sarajevo postigao je Alen Škoro. Tim sa Koševa krenuo je agresivno, pa su već u prvih deset minuta napravili nekoliko odličnih prilika. Već u 6. minuti najbolji pojedinac susreta Škoro najavio je da će biti rasploložen. Postigao je gol glavom, ali ga je sudija poništio zbog nedozvoljene pozicije. Incijativa je urodlia plodom u 25. minuti kada je Pliska sa desne strane pronašao bordo desetku koji rutinski pogađa za 1-0. Jedanaest minuta kasnije sjajnu akciju izveli su Jahović i Muminović, a egzekutor je ponovo bio nekadašnji bh. reprezentativac. Izabranici Mehmeda Janjoša na odmor su otišli sa dva gola viška.

Na početku drugog dijela gosti su smanjili golom Vidovića. Ipak, Sarajevo je do kraja postiglo još jedan gol. Ovoga puta sa jedanaest metara ponovo je pogodio Škoro, koji je izašao u 75. minuti uz ovacije sa koševskih tribina.Do kraja je tima sa Koševa imao još jednu stopostotnu priliku, ali se Muminović spetljao ispred gola Bilobrka, te je ostalo je 3-1. Treba napomenuti da zenički klub nije imao podršku svojih navijača. Svega desetak pristalica Čelika bilo je na južnoj strani koji su mirno posmatrali utakmicu.

1. Borac 8 7 1 0 15:3 22
  2. Velež 8 5 2 1 19:5 17
  3. Široki Brijeg 7 4 1 2 11:6 13
  4. Zrinjski 8 3 3 2 11:11 12
  1. Leotar 8 4 0 4 5:6 12
  2. Modriča 8 3 2 3 12:11 11
  3. Sarajevo 7 3 2 2 10:9 11 8 Željezničar 8 2 4 2 6:710
  4. Olimpik 6 3 1 2 7:11 10