Iznenađujuća scena
21

Guardiola urlao na Haalanda na poluvremenu i pored toga što je dao dva gola, razlog je veoma zanimljiv

E. B.
Nogometaši Manchester Cityja su na pogon Erlinga Haalanda krenuli u odbranu titule prvaka Engleske pobjedom u gostima kod Burnleyja rezltatom 3:0.

Sjajni Haaland je postigao dva pogotka u pobjedi rezultatom 3:0, a oba puta je tresao mrežu domaćina u prvom poluvremenu.

No, veoma zanimljiva scena viđena je na poluvremenu utakmice. Iako je Haaland donio prednost Cityju rezultatom 2:0, trener Pep Guardiola je bio veoma ljut na norvešku zvijezdu.

Temperametni Guardiola je na putu prema svlačionici uhvatio Haalanda za ruku i urlao na njega.

Iako nikome nije bilo jasno o čemu se radi, Haaland i Guardiola su dali objašnjenje.

Naime, u jednoj situaciji pred kraj prvog poluvremena Haaland je tražio loptu od Bernarda Silve, no Portugalac je odlučio usporiti napad, zbog čega je Norvežanin burno reagovao, a takvo ponašanje najveće zvijezde se nije svidjelo Guardioli.

"Malo sam se naljutio na Bernarda zato što mi nije dodao, pa se Pep naljutio na mene", rekao je Haaland.

"Haaland stalno želi da se lopta dodaje njemu i samo njemu. Erling je htio loptu, ali Bernardo je napravio dobru odluku. Haaland je postigao dva gola, pa vjerujem da je sretan", kazao je Guardiola.