308

VIDEO / Gomez ponovo donio pobjedu Njemačkoj

Piše: N. J.
Nijemci proslavljaju gol Gomeza protiv Holandije (Foto: AFP)
Sjajni napadač Mario Gomez ponovo je bio junak pobjede njemačke reprezentacije na Evropskom prvenstvu. S dva je gola na utakmici 2. kola grupe B u Harkovu Gomez nokautirao selekciju Holandije, a Njemačkoj donio drugu pobjedu u grupi.

Oba je puta Gomez pogodio nakon odličnih asistencija Scweinsteigera. Kod prvog gola, u 24. minuti, Gomez je primio loptu okrenut leđima ka golu Stekelenburga, a onda se sjajno okrenuo i pogodio za vodstvo Njemačke.

Isti tandem je Njemačkoj donio povećanje prednosti u 38. minuti, Stekelenburg nije imao nikakve šanse da odbrani udarac Gomeza. Sve što su Holanđani uspjeli do kraja bio je pogodak Van Persieja u 73. minuti, za konačnih 2:1. Njemačka je večeras pokazala pravu snagu i istakla kandidaturu za najviši plasman na Euru, dok su Holanđani upisali i drugi poraz i zadržali minimalne šanse za prolaz dalje.

Gomez je, podsjetimo, bio junak Elfa i u 1. kolu protiv Portugala, kad je postigao pobjedonosni gol glavom, sjajno reagiravši na ubačaj Khedire.