DFB-Pokal
0

Golovima Riberyja i Gomeza, Bayern prošao u polufinale

Poznati su svi sudionici polufinala Njemačkog nogometnog kupa, DFB-Pokala. Borussiji Dortmund su se među posljednja četiri priključili Bayern München, Borussia Mönchengladbach i drugoligaš Greuther Fürth. Vedad Ibišević odigrao svih 90. minuta u timu Stuttgarta.

Bayern je slavio na gostovanju kod Stuttgarta 2-0 golovima Francka Riberyja i Marija Gomeza. Ribery je zabio u 30., Gomez u 46. minuti, a kod oba je gola asistirao Thomas Müller.

Zanimljivo, bila je ovo 23. uzastopna utakmica u kojoj je Bayern pobijedio kada se Ribery upisao među strijelce.

Drugoligaš Greuther Fürth iznenađujuće je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 1-0 golom Oliviera Occeana iz 44. minute.Valja reći da je Hoffenheim igrao s igračem manje od 36. minute kada je isključen Marvin Compper.

U trećoj utakmici Borussia Mönchengladbach savladala je Herthu u Berlinu nakon produžetaka 2-0 golovima Filipa Daemsa i Oscara Wendta. Valja reći da je berlinski sastav od 100. minute igrao s igračem manje kada je crveni karton zaslužio Roman Hubnik.

DFB-Pokal, četvrtfinale:

Hoffenheim – Greuther Fürth 0-1 (Occean 44) Hertha – Borussia Mönchengladbach 0-2, produžeci (Daems 111, Wendt 120)

Stuttgart – Bayern München 0-2 (Ribery 30, Gomez 46)