Prijateljski meč
20

Francuzi pregazili Paragvaj, Giroud postigao hat-trick

Nogometaši Francuske pobijedili su u Rennesu u prijateljskoj utakmici selekciju Paragvaja rezultatom 5:0.

Gosti su u Evropu doputovali s podmlađenom ekipom prepunom novih imena dok je večerašnji meč Francuzima poslužio kao uvertira za odlučujući kvalifikacijski meč sa Švedskom.

Već u šestoj minuti Giroud je doveo domaće u vodstvo nakon asistencije Dembelea, a sjajni napadač sedam minuta kasnije je udvostručio prednost iskoristivši dodavanje Payeta.

S rezultatom 2:0 otišlo se na odmor, a do novog gola navijači su morali čekati do 69. minute. Večeras fantastični Giroud ovaj put je pogodio na asistenciju Dignea.

Do kraja meča Francuzi su postigli još dva gola. Prvo je Sissoko iskoristio dodavanje Lacazettea, a onda je Griezmann postavio konačnih 5:0.