Bundesliga
2

Fortuna upisala prvu domaću pobjedu protiv HSV-a

Robbie Kruse
U 13. kolu njemačkog nogometnog prvenstva upisala je Fortuna Düsseldorf svoju prvu domaću pobjedu slavivši 2-0 protiv HSV-a.

Pred 52.000 gledatelja na Esprit-Areni prvi je gol postigao Robbie Kruse u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a konačnih je 2-0 postavio Stefan Reisinger u 63.

Otvarajući gol na susretu, svoj drugi ovosezonski, Kruse je zabio udarcem lijevom nogom iskosa s lijeve strane kaznenog prostora, a lopta je pritom pogodila gostujućeg odbrambenog igrača Michaela Manciennea, promijenila smjer i prevarila golmana Renea Adlera.

Reisinger je svoj gol postigao samo pet minuta po ulasku u igru predriblavši prvo dvojicu uspavanih odbrambenih igrača HSV-a i potom zakucavši loptu u lijevi gornji ugao. "Džokeru" s klupe je to bio prvi ovosezonski gol kojim je potvrdio prvu domaću pobjedu svoje ekipe u sedmoj utakmici.

Do ovog susreta Fortuna je kod kuće u šest susreta osvojila tek četiri boda, a s nova tri boda pobjegli su, barem privremeno, iz zone ispadanja i skočili sa 16. na 13. mjesto tabele.

HSV je pretrpio šesti poraz i trenutno je deveti.