Druga ligaška pobjeda
0

FK Sarajevo uvjerljivo slavio protiv GOŠK-a sa 4:1

Piše: N. G.
FK Sarajevo uvjerljivo je savladao novajliju GOŠK-a sa 4:1 na stadionu Bare u Čitluku, čime je kompletirano drugo kolo nogometne Premijer lige BiH.

Sarajevo je započelo utakmicu u sastavu: Hamzić, Belošević, Čomor, Torlak, Dupovac, K. Handžić, Šćepanović, Kojašević, Suljić, Haskić i Obuća.

Na samom početku utakmice nije bilo golova, ali niti prilika. GOŠK je imao neke poluprilike. U 24. minuti nogometaš GOŠK-a Žderić je proigrao Raguža, ali je Hamzić bio brži, zatim je u 28. minuti Raguž ubacio za Dudića, ali je Hamzić bio siguran, što je bila prva prava prilika na utakmici.

Sarajevo u 32. minuti susreta došlo do vodstva. Soldo, domaći golman, nije se najbolje snašao i Kojaševićev udarac iskosa završio je u mreži Gabeljana.

U 40. minuti nova šansa za Sarajevo Čomor je poslao dubinsku loptu, ali Emir Obuća se nije najbolje snašao i na kraju je lopta završila u nogama domaćih.

U drugom poluvremenu veliku priliku za GOŠK u 48. minuti imao je Feđa Dudić koji je pogodio lijevu stativu Hamzićevog gola.

U 49. minuti Haskić nije uspio proigrati Suljića. Da je prošla ova lopta, teško bi Soldo sačuvao svoju mrežu na golu domaćih.

Sarajevo je svoju prednost povećalo u 55. minuti susreta pogotkom Suljića koji je iskoristio grešku odbrane domaćih. Suljić se dokopao lopte, prošao lijevom stranom i sjajno matirao Soldu.

Već u 62. minuti Nermin Haskić je povećao prednost Sarajeva na 3:0. Uporni mladi napadač "ukrao" je loptu Šiljku, a onda se s njom ušetao u mrežu GOŠK-a.

Feđa Dudić postigao je u 70. minuti gol za GOŠK i smanjio rezultat na 1:3.

U 82. minuti Zlomislić je zaprijetio udarcem sa nekih 20-ak metara, a onda i Danijel Ćulum, ali szu odbrambeni igrači Sarajeva izbacili loptu.

Obuća je postigao prekrasan pogodak u 86. minuti i povećao prednost Sarajeva na 4:1, što je na kraju i ostao konačan rezultat.

Vrijedi spomenuti da je Sarajevo i na ovoj utakmici imalo podršku svojih brojnih navijača.

Rezultati susreta drugog kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Olimpic - Travnik 1:2 Zvijezda - Široki Brijeg 0:2 Sloboda - Kozara 1:0 Velež - Slavija 3:0 Čelik - Zrinjski 1:3 Borac - Leotar 3:1 Željezničar - Rudar 3:0

nedjelja: GOŠK - Sarajevo 1:4

1. Sarajevo 2 2 0 0 6:2 6
  2. Velež 2 2 0 0 5:1 6
  3. Borac 2 2 0 0 4:1 6
  4. Široki Brijeg 2 2 0 0 4:1 6
  5. Zrinjski 2 1 1 0 5:3 4
  6. Travnik 2 1 1 0 4:3 4
  7. Željezničar 2 1 0 1 4:2 3