0

Finale Copa Libertadores: Boca - Gremio 3:0

FENA
U prvom susretu finala južnoameričkog nogometnog Copa Libertadores Boca Juniorsi su u Buenos Airesu pred 50.000 gledalaca na stadionu Bombonera porazili brazilski Gremio s 3:0. Strijelci za Bocu bili su Rodrigo Palacio (18), Juan Roman Riquelme (73) i Pablo Ledesma (89). Gosti su od 58. minute igrali bez isključenog Sandra Goiana.

Početak utakmice kasnio je 15 minuta zbog silnih papirića kojima su navijači zasuli teren prilikom izlaska ekipa na travnjak jednog od najpoznatijih svjetskih stadiona. Kada je utakmica napokon počela, na terenu je postojala samo jedna ekipa, Boca, a junak utakmice bio je Riquelme, koji je namjestio prvi, a postigao drugi pogodak.

"Odigrali smo sjajnu utakmicu i sasvim smo se približili šestom naslovu pobjednika Cope", rekao je Riquelme, koji je Boci posuđen iz španskog Villarreala i uskoro se vraća u Primeru. Uzvratna utakmica je na rasporedu 20. juna u Porto Alegreu.