Duel bh. igrača
305

Fenerbahče slavio s 5:0 i upisao 15. vezanu pobjedu: Džeko pogodio, Dal odigrao poluvrijeme

S. G.
Screenshot
Screenshot
Fenerbahče je danas upisao i 15. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima rezultatom 5:0 nad Rizesporom čime je zadržao lidersku poziciju na tabeli turske Superlige.
Počelo je idealno za domaće koje je već u 3. minuti načeo Szymanski. Malo pred kraj prvog dijela gol je postigao Edin Džeko, ali je on poništen zbog prethodno napravljenog faula na sredini terena.

Za goste iz Rizea je od prve minute igrao Dal Varešanović, ali je bivši igrač Sarajeva ostao u svlačionici nakon prvih 45 minuta igre.

[FBPOST][/FBPOST]

Početkom nastavka prednost Fenera uduplava Kahveci, koji malo nakon toga bilježi sjajnu asistenciju za našeg Džeku.

Dijamant je iskoristio odlično proigravanje i postigao svoj sedmi gol u sezoni i peti u Superligi.

Do kraja meča u strijelce su se upisali Tadić i King za konačnih i sigurnih 5:0.

Fener je nakon sedam kola ostao na maksimalnom učinku sa isto toliko pobjeda, a priliku za nastavak nestvarne serije imat će na gostovanju kod Kasimpase.

Prije toga očekuje ih gostujući meč u okviru Konferencijske lige u Trnavi kod Spartaka.