Turska Super liga
35

Fenerbahče savladao Kasimpašu nakon preokreta, Batshuayi zamijenio Džeku i pogodio u 96. minuti

E. B.
Nogometaši Fenerbahčea su pobijedili Kasimpašu u 27. kolu turske Super lige rezultatom 2:1.
Fenerbahče se mučio tokom prvog poluvremena, a u posljednjoj sekundi se zatresla mreža gostiju kada je Edin Džeko ubacio loptu u gol, no on je poništen zbog ofsajda.

Ispostavilo se da je samo Džekina kopačka bila u nedozvoljenoj poziciji, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 0:0.

Početkom drugog poluvremena Kasimpaša je povela kada je nakon kornera Jackson Porozo glavom matirao Dominika Livakovića.

No, gosti nisu dugo bili u vodstvu s obzirom da je Mert Hakan Yandaš u 64. minuti prelijepo pogodio iz slobodnog udarca za 1:1.

U redovima Fenerbahčea Edin Džeko je na terenu proveo prvih 77 minuta, kada ga je zamijenio Michy Batshuayi koji je u 90+6. minuti pogodio za pobjedu.

Belgijski nogometaš je izveo penal, golman Kasimpaše je odbranio, a lopta se vratila Batshuayiju koji je pospremio u mrežu za konačnih 2:1 i povratak na prvo mjesto na tabeli.

Rade Krunić je u redovima Fenerbahčea igrao 60 minuta, a Haris Hajradinović je na drugoj strani odigrao 85 minuta za Kasimpašu.

Fenerbahče - Kasimpaša 2:1 (Yandaš 64', Batshuayi 90+6'- Porozo 58')