Posljednje kolo
9

Fantastičnom utakmicom Širokog i Radnika spuštena zavjesa na sezonu Premijer lige BiH

Nogometaši Širokog Brijega i Radnika podijelili su bodove na Pecari u posljednjoj utakmici m:tel Premijer lige BiH za sezonu 2021/22 odigravši neriješeno 3:3.

Gosti iz Bijeljine su poveli već u 13. minuti kada je Živković pogodio nakon kornera i ubačaja Pantelića. Potpuni šok za domaće uslijedio je u 25. minuti. Raspoloženi Živković je ponovo zatresao mrežu za velikih 0:2.

Ipak, samo četiri minute kasnije Široki je smanjio rezultat preko Žulja pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 1:2.

Izjednačenje je uslijedilo već u devetoj minuti nastavka golom Mujana na asistenciju Rozića. Potpuno preokret se dogodio u 77. minuti kada ponovo Mujan pogađa, dok konačnih 3:3 postavlja Blagojević golom iz slobodnog udarca pet minuta prije kraja meča.

Široki Brijeg je sezonu završio na sedmom mjestu Premijer lige BiH, dok je Radnik kao pretposljednji ispao i naredne sezone će igrati u Prvoj ligi RS-a.

Rezultat i strijelci:

Široki Brijeg - Radnik 3:3 (Žulj 29', Mujan 55', 77' - Živković 13', 25', Blagojević 85')