0

Evropska liga: Dnipro izborio obećavajućih 1:1 u Napulju, Sevilla jednom nogom u finalu

Napoli - Dnipro (Foto: EPA)
Prvi polufinalni mečevi Evropske lige ponudili su jedan trijumf domaćina i jedan neriješen rezultat. Dnipro je na gostovanju u Napulju izborio obećavajućih 1:1, dok je Sevilla rezultatom 3:0 bila bolja od Fiorentine na domaćem terenu.

Sjajan meč odigrali su fudbaleri Seville koji su ubjedljivim trijumfom nad Fiorentinom odškrinuli vrata finala u Varšavi. Domaći tim u vodstvo je došao u 17. minuti nakon lijepe akcije koju je preciznim udarcem uspješno završio Vidal nakon dodavanja Bacce.

U 52. minuti Vitolo dodaje do Vidal koji vara odbranu i golmana Fiorentine, te prizemnim udarcem iskosa sa desne strane postiže pogodak za povećanje vodstva.

Petnaest minuta prije kraja Vidal je asistirao za Gameira koji udarcem iz neposredne blizine postavlja konačnih 3:0.

U drugom susretu Napoli i Dnipro su remizirali rezultatom 1:1, čime mnogo zadovoljniji mogu biti gostujući igrači. U petoj minuti drugog poluvremena Napoli dolazi u vodstvo pogotkom Lopeza nakon centaršuta Insigniea iz kornera sa desne strane.

Devet minuta prije kraja Fedeckyj je uposlio Seleznyova kojemu nije bilo teško postići gol za konačnih 1:1.