19

En-Nesyri sjajno nadskočio Guardiola i Akea za vodstvo Seville protiv Manchester Cityja

D. P.
En Nesyri je nadskočio dvojicu stopera (Foto: Screenshot)
Nogometaši Seville imaju prednost od jednog gola (1:0) na poluvremenu utakmice Superkupa Evrope protiv Manchester Cityja.

Prvak Evrope Manchester City ušao je kao favorit u duel protiv osvajača Evropske lige, kojim se tradicionalno otvara sezona u evropskim takmičenjima, a tu je i dominirao u posjedu lopte i igrom u prvih 45 minuta.

Međutim, Cityju su nedostajale prilike. Za razliku od njih, Sevilla je bila konkretnija i svoju prvu iskoristila sredinom poluvremena.

Igrao se 25. minut kada je Marcos Acuna sjajno asistirao, a Youssef En-Nesyri fantastično skočio i glavom pogodio mrežu Građana. Pri skoku je nadvisio dvojicu stopera Cityja, Joška Gvardiola i Nathana Akea.

Gol pogledajte ovdje.

City je napao i u nastavku prvog dijela, ali golova nije bilo. Nema dileme da nas i u drugom poluvremenu očekuje ofanziva ekipe Pepa Guardiole.