Kvalifikacije za EP
0

"Elf" pobijedio, Slovenija izgubila

Miroslav Klose, 32-godišnji napadač njemačke nogometne reprezentacije, svojim je pogotkom donio "elfu" sva tri boda u gostima kod Belgije na startu kvalifikacija za Euro 2102. godine u A skupini.

Klose, koji je prije nekoliko dana obznanio da želi igrati za Njemačku na Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu, poentirao je u 51. minuti utakmice, te postigao svoj 53. gol za Njemačku u 102. utakmici. Njemačka je pobijedila s 1-0.

Europski i svjetski prvaci Španjolci rutinski su u gostima svladali Lihtenštajn sa 4-0. Liverpoolov centarfor Fernando Torres zabio je dva gola za selekciju izbornika Vicentea del Bosquea, u 18. i 54. minuti, a po jedan pogotak postigli su Villa u 26. i Silva u 62. minuti. Bio je to dvoboj u I skupini.

Laku gostujuću pobjedu ostvario je i svjetski doprvak, reprezentacija Nizozemske, slavivši u gostima kod San Marina s 5-0. Novi Schalkeov napadač, Klas-Jan Huntelaar, bio je trostruki strijelac za ''oranje'', u 38, 48. i 67. minuti, a po jedan gol dodali su Kuyt u 16. minuti iz penala i napadač HSV-a Ruud van Nistelrooy (34), koji se nakon dvije godine izbivanja vratio u nacionalnu momčad, a u ovoj utakmici poentirao u 89. minuti.

Neugodno iznenađenje priredili su svojim navijačima u mariborskom Ljudskom vrtu slovenski reprezentetivci, izgubivši svoj prvi dvoboj u C skupini od Sjeverne Irske s 1-0.

Uslijed najvećeg pritiska domaćina, gol za goste postigao je Corey Evans u 70. minuti, odnosno, samo tri minute nakon što je ušao u igru. Slovenci nisu iskoristili niti jednu od mnogobrojnih prilika na utakmici.

Kvalifikacije za EP, 1. kolo:

skupina A:

Kazahstan - Turska 0-3 (Turan 24, Ham. Altintop 26, Nihat Kahveci 75)

Belgija - Njemačka 0-1 (Klose 51)

skupina B:

Armenija - Irska 0-1 (Fahey 76)

Andora - Rusija 0-2 (Pogrebnjak 14, 64-11m)

Slovačka - Makedonija 1-0 (Hološko 90+2)

skupina C:

Farski otoci - Srbija 0-3 (Lazović 14, Stanković 18, Žigić 90)

Estonija - Italija 1-2 (Zenjov 31 / Cassano 60, Bonucci 63)

Slovenija - Sjeverna Irska 0-1 (Evans 70)

skupina D:

Rumunjska - Albanija 1-1 (Stancu 80 / Muzaka 87)

Luksemburg - Bosna i Hercegovina 0-3 (Ibričić 6, Pjanić 12, Džeko 16)

skupina E:

Moldavija - Finska 2-0 (Suvorov 69, Dorosh 74)

Švedska - Mađarska 2-0 (Wernbloom 51, 73)

San Marino - Nizozemska 0-5 (Kuyt 16-11m, Huntelaar 38, 48, 67, Van Nistelrooy 89)