VIDEO / Džeko pogodio dvije minute nakon što je ušao s klupe

Piše: N. J.
Edin Džeko (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Cityja savladali su na svom terenu tim Blackburna u okviru 26. kola Premiershipa.

Vodstvo timu Roberta Mancinija donio je Balotelli, nakon asistencije Kolarova u 30 minuti, a prednost je udvostručio Aguero u 52. minuti. Naš reprezentativac Edin Džeko ušao je u igru u 79. minuti umjesto Balotellija i nepune dvije minute su mu trebale da zatrese mrežu protivnika i postavi konačan rezultat, 3:0. Asistirao mu je Kolarov.

City je pobjedom protiv Blackburna došao do 63. boda i sada drže prvo mjesto ispred gradskog rivala Uniteda s pet bodova prednosti, s tim da ekipa Alexa Fergusona ima susret manje.

Podsjetimo da je Džeko i prije tri dana u utakmici Evropske lige protiv Porta također ušao s klupe (69. minuta) i postigao pogodak (76. minuta). City je tu utakmicu dobio sa 4:0, a Džeko je tada pogodio za 2:0.