Premijer liga BiH
0

FOTO / Dupovac golom doveo Sarajevo do pobjede na Koševu

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U utakmici 14. kola Premijer lige BiH danas su na Koševu slavili nogometaši Sarajeva rezultatom 1:0. Gol je postigao Amer Dupovac u 30. minuti

Šansu za prvi gol Sarajevo je imalo u 26. minuti, ali Hadžić je pogodio stativu. No nogometaši Sarajeva to ispravljaju u 30. minuti kada je Dupovac zatresao mrežu Zrinjskog.

Akciju je započeo Husejinović koji je ubacio loptu u kazneni prostor Zrinjskog, a Markić je glavom dodao Dupovcu koji pogađa za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko prilika za Sarajevo, ali bez pogodaka.

U drugom poluvremenu tempo igre je opao. Sarajevo je imalo priliku za gol u 65. minuti, ali Suljić ne uspjeva postići gol.

Rezultat je do kraja susreta ostao napromijenjen i FK Sarajevo je slavilo s 1:0.

1. Sarajevo 14 10 3 1 26:7 33
  2. Željezničar 14 10 2 2 20:8 32
  3. Široki Brijeg 14 7 4 3 24:10 25
  4. Olimpic 14 7 4 3 16:9 25
  5. Slavija 14 7 4 3 13:9 25
  6. Zrinjski 14 7 2 5 11:13 23
  7. Borac 14 6 3 5 17:12 21
  8. Leotar 14 6 3 5 16:16 21