30

Drugi poraz na pripremama: Sarajevo izgubilo od Krasnodara

(Foto: fksarajevo.ba)
Sarajevo je izgubilo u prijateljskom susretu od Krasnodara rezultatom 3:1 u Seabodenu kod Villacha.

Sarajevo je počelo utakmicu u sastavu: Pavlović, Hodžić, Novaković, Kovačević, Almir Bekić, Sarić, Radovac, Crnkić, Ćetković, Duljević i Ahmetović.

Reprezentativac Rusije Fjodor Smolov je pogodio Pavlovićevu mrežu već u petoj minuti susreta za vodstvo Krasnodara od 1:0.

Na izjednačujući gol na meču čekalo se samo 15 minuta. Bekić je ubacio loptu u kazneni prostor sa 40-ak metara sa lijeve strane, a Crnkić je poslao loptu u mrežu za 1:1.

Ipak, u nastavku susreta odbrana ekipe s Koševa je kapitulirala još dva puta. Smolov je postigao gol u 30., a Wanderson u 67. minuti.

Sarajevo se nalazi na pripremama u Slovenj Gradecu, a ovo je bila četvrta prijateljska utakmica u sklopu priprema za ekipu sa Koševa.

Ovo je bio drugi poraz Sarajeva na pripremama. Podsjetimo, Bordo tim je upisao pobjede protiv Zagreba (3:1) i Maribora "B" (4:1), a poražn je od Spartaka iz Moskve (0:2).