1

Drina prokockala dva gola prednosti na Piroti, Travnik spasio bod

U utakmici 7. kola BHT Premijer lige Travnik i Drina su odigrali neriješeno 2:2.

Drina je iznenadila Travničane i povela u 17. minuti golom Kostića, koji je udarcem glavom savladao golmana Nurkovića. Nakon toga Jusufbašić i Adriano imali odlične prilike da povise vodstvo Travnika, ali je golman Drine Erić dobro reagovao i spasio svoju mrežu. Drina je uzvratila preko Kikića i Ilića, međutim, Nurković je u oba navrata dobro reagovao. Nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 1:0 za Drinu.

U drugom poluvremenu je Travnik zaigrao nešto bolje u želji da se vrati u utakmicu. No, domaći u tome nisu uspijevali, a šokirao ih je novi gol Drine, koji je u 75. minuti postigao Filipović.

Ipak, domaći su uspjeli smanjiti zaostatak na 1:2 golom Zajmovića, a potom su došli do izjednačenja golom koji je Dudić postigao iz penala u 90. minuti. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a Travnik i Drina su osvojili po bod.