Bundesliga
1

Draxler i Holtby donijeli Schalkeu tri boda i treće mjesto

U posljednjemu subotnjem ogledu trećeg bundesligaškog kola nogometaši Schalkea došli su do druge pobjede nadigravši na gostovanju novog Bundesligaša Greuther Fürth 2-0.

Prekrasnim pogotkom 18-godišnjeg veznog igrača Juliana Draxlera gosti su došli u vodstvo u 48. minuti. Primio je mladi njemački reprezentativac loptu iskosa s lijeve strane, krenuo prema sredini, riješio se jednoga suparničkog igrača i s 25 metara topovski poslao loptu pod prečku domaćeg golmana.

Dvije minute prije kraja utakmice pobjedu gostiju potvrdio je još jedan mladi njemački reprezentativac, 21-godišnji vezni igrač Lewis Holtby.

Svoj drugi pogodak ove sezone kreator igre gelzenkirhenskog sastava pogodio je na asistenciju Tranquillo Barnette.

Bundesliga, 3. kolo:

Borussia D. - Bayer 3-0 (Hummels 29, Blaszczykowski 39, Lewandowski 78) Stuttgart – Fortuna 0-0 Hannover – Werder 3-2 (Huszti 6, 90+2, Andreasen 10 / Hunt 26-11m, De Bruyne 74) Bayern – Mainz 3-1 (Mandžukić 2, Schweinsteiger 13, Kroos 90 / Szalai 59-11m)

Borussia M. - Nürnberg 2-3 (De Jong 45, Xhaka 53 / Klose 17, Simons 25, Kiyotake 55) Greuther Fürth - Schalke 0-2 (Draxler 48, Holtby 88)