19

Dortmund golom Aubameyanga savladao Bayer, meč obilježen prekidom

(Foto: EPA)
U derbiju 22. kola Bundeslige Borussija Dortmund je u gostima protiv Bayera iz Leverkusena slavila rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme je proteklo poprilično mirno, a onda je u drugom dijelu nastupila prava drama koja je započela u 64. minuti kada su gosti golom Aubameyanga poveli sa 1:0.

Golu je prethodio prekršaj dosuđen Dortmundu koji su gostujući igrači izveli brzo i akciju završili pogotkom. Uslijedili su protesti domaćih igrača i njihovog trenera Rogera Schmidta koji je zaradio isključenje,ali nije htio napustiti teren. Potom je glavni sudija Felix Zwayer prekinuo meč i svi su se povukli sa terena. Razlog protesta domaćeg tima bio je taj što su smatrali da je sudija njima trebao dosuditi prekršaj umjesto Dortmundu.

Meč je nastavljen nakon otprilike deset minuta, a rezultat se nije mijenjao iako su oba tima napravila nekoliko odličnih napada koje nisu završili pogotkom. Pogotovo se to odnosi na Leverskuen.

Dortmund je ovom pobjedom zadržao drugo mjesto na tabeli i ima 51 bod, osam bodova manje od Bayern Minhena. Leverkusen je četvrti sa 35 bodova.