La Liga
84

Demirović postigao majstorski pogodak u pobjedi Alavesa protiv Malage

Ekipa Alavesa savladala je Malagu u prvom meču nedjeljnog programa 36. kola španske La Lige na gostujućem terenu, a konačni rezultat glasio je 3:0. Strijelac jednog pogotka za Deportivo bio je mladi reprezentativac BiH Ermedin Demirović.

Već u trećoj minuti, gosti su stigli u vodstvo. Garcija je iskoristio asistenciju Lopeza i već na startu utakmice donosi prednost svojoj ekipi. To je, ujedno, bio i rezultat prvog poluvremena.

Malaga je u drugom poluvremenu krenula puno ofanzivnije prema golu Alavesa, ali nisu imali pravil prilika. Pitanje pobjednika odlučeno je u 68. minuti kada Ermedin Demirović koristi sjajnu asistenciju Ibaija i majstorski pogađa za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Ibai fenomenalnim pogotkom u 70. minuti nakon što je lijevom nogom pogodio sjajnu parabolu u dalji golmanom ugao. Asistenciju kod ovog gola upisao je Demirović.

Ovom pobjedom, Alaves je ostao na 13. poziciji i dva kola prije kraja imaju 44 osvojena boda, dok je Malaga ostala na samom dnu sa 20 bodova.