5

Del Piero asistent za pobjednički gol Sydneyja

Alessandro Del Piero
Talijanski nogometni velikan Alessandro Del Piero odveo je svoj Sydney do pobjede u utakmici 16. kola australskog prvenstva. Slavio je Sydney 2-1 kod kuće protiv Melbourne Hearta, a Del Piero je asistirao za pobjednički gol.

Isti je postigao Rhyan Grant u trećoj minuti sudijske nadoknade. Del Piero ga je pronašao visokom loptom, a Grant je glavom donio Sydneyju tek petu ovosezonsku pobjedu.

Zanimljivo, Sydney je gubio sve do 85. minute 0-1, kada je Brett Emerton postigao izjednačujući gol.

Ostvarenom pobjedom Sydney je pobjegao sa samog začelja tabele, te je sada pretposljednji deveti.

Del Piero je ove sezone u australskom prvenstvu na učinku od pet golova i četiri asistencije. Australska A-liga, 16. kolo:

Sydney - Melbourne Heart 2-1

Wellington - Western Sydney 0-2 Redoslijed: 1. Central Coast 34, 2. Adelaide United 32, 3. Melbourne Victory 27, 4. Western Sydney 26...9. Sydney 17...