7

Danska pobijedila Bugarsku i osvojila treće mjesto na Kirin kupu, hat-trick Eriksena

Christian Eriksen
U utakmici za treće mjesto na Kirin kupu u Japanu snage su odmjerile reprezentacije Danske i Bugarske. Danci su pobijedili rezultatom 4:0.

Publika koja je posmatrala utakmicu između Danske i Bugarske vidjela je pogodak u 39. minuti kada je Rasmussen na asistenciju Fischera pogodio mrežu Bugara i svojoj reprezentaciji donio vodstvo 1:0. Prvo poluvrijeme je završeno minimalnim vodstvom Danaca.

U drugom poluvremenu se mreža Bugarske zatresla još tri puta, a hat-trick je upisao Eriksen. Reprezentativac Danske je pogodio u 72, 74. i 82. minuti. Za treći gol mu je asistirao Fischer, koji je upisao drugu asistenciju.

Danska je na kraju savladala Bugarsku rezultatom 4:0 i tako osvojila treće mjesto na Kirin kupu.

U finalu će se sastati reprezentacije Japana i BiH. a utakmica počinje u 12:30 sati. Ako naši Zmajevi pobijede Samuraje, osvojit će prvi trofej u historiji našeg državnog tima.