Kvalifikacije za LP
0

Crvena zvezda poražena u Kazahstanu, odluka pada na Marakani

Detalj s utakmice u Kazahstanu (Foto: Twitter)
Nogometaši Kairata pobijedili su u Kazahstanu u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka ekipu Crvene zvezde rezultatom 2:1 te tako s minimalnom prednosti putuju na revanš u Beograd.
U jednom izuzetno otvorenom prvom poluvremenu, domaći su bili znatno opasniji i kao nagrada stigao je vodeći pogodak kojeg je postigao Kante u 24. minuti na asistenciju Suyumbayeva.

Zvezda se početkom drugog poluvremena vratila u igru nakon što je Mikanović postigao autogol nakon centaršuta Gajića.

Beogradska ekipa je u cijelom drugom poluvremenu imala inicijativu, za razliku od domaćina koji se povukao, ali 11 minuta prije kraja meča Kairat dolazi u novo vodstvo. Ovaj put je strijelac bio Bagnack nakon dodavanja Vorogovskiya.

Zvezda do kraja meča nije uspjela doći do novog izjednačenja pa je ostalo konačnih 2:1.

Revanš između Zvezde i Kairata igra se za sedam dana na beogradskoj Marakani, a pobjednik ovog dvoboja će u trećem pretkolu igrati protiv boljeg iz dvomeča Alashkerta i Sheriffa. U prvom meču moldavski klub je slavio na gostovanju s 1:0.