0

Correa donio tri boda Atleticu nad Malagom

U 35. kolu Primere Atletico Madrid je na stadionu Vicente Calderon rezultatom 1:0 savladao Malagu.

Atletico nije lako slomio otpor Malage koja je protiv Jorgandžija 16. put u ovoj sezoni odigrala 0:0 nakon poluvremena što nijednom drugom timu nije pošlo za rukom.

Gol odluke postigao je Correa u 62. minuti, samo pet minuta nakon što je zamijenio Carrasca. To je bio peti gol Corree nakon ulaska s klupe i po tome je najbolji igrač lige.

Generalno, Atletico je ekipa sa najboljim učinkom rezervnih igrača koji su u ovoj sezoni, nakon ulaska s klupe, postigli ukupno 15 golova.

Ovo je peta uzastopna pobjeda za Atletico koji je trenutno na vrhu tabele sa bodom više od Real Madrida i tri boda više od Barcelone koja ima utakmicu manje. Barcelona svoj meč 35. kola igra večeras od 20:30 na Camp Nou stadionu protiv Sporting Gijona.