22

Tok utakmice: City - Real 1:1 (nakon penala 3:4)

D. P.
Očekuje se novi spektakl (Foto: EPA-EFE)
Golijada za golijadom i došli smo do posljednjih utakmica četvrtfinala Lige prvaka ove sezone. Nakon 3:3 u prvom duelu, večeras ćemo na Etihadu saznati putnika u polufinale Lige prvaka, a duel Manchester Cityja i Real Madrida možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.

Kraj! Real je slavio nakon penala rezultatom 4:3

Lunin brani i drugi penal, Real u velikoj prednosti.

Bellingham siguran. Real poravnava na 1:1.

Silva je pokušao neku panenku, ali je golman odbranio.

Ederson je odbranio Modriću, City u prednosti.

Alvarez siguran s bijele tačke. City vodi 1:0.

120' - Kraj produžetaka, gledat ćemo penale.

120' - Alvarez šutira iskosa s desne strane, ali ponovo siguran Lunin.

118' - Još dvije minute do penala. Čini se da će Real izdržati.

114' - Kovačić u šansi, ali Rudiger blokira njegov udarac i odbija loptu u korner.

112' - De Bruyne ne može više pa ga je u igri zamijenio Kovačić.

106' - Počeo je drugi produžetak.

Završen je i prvi produžetak. Još 15 minuta nas dijeli od penala.

105+2' - Nevjerovatna šansa za Real. Odnekud se Rudiger ukazao u kaznenom prostoru Cityja, ali je usamljen pred golom domaćina šutirao preko prečke.

105' - Dvije minute nadoknade u prvom produžetku.

102' - Doku izblokiran nakon prodora, bit će novi korner za City.

98' - Odlična šansa za Fodena, ali mladi ofanzivac Cityja nije dobro zahvatio loptu.

92' - U međuvremenu, ekipa Bayerna je savladala Arsenal rezultatom 1:0 te tako s ukupnih 3:2 prošla u polufinale.

91' - Počeo je prvi produžetak!

Završeno je rezultatom 1:1 tako da ćemo gledati produžetke. Iako je imao prednost većim dijelom utakmice, Real se na kraju nekako spasio potpunog preokreta Cityja.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

87' - City je jedini tim koji igra u ovim trenucima. Real će učiniti sve da izbori produžetke.

82' - De Bruyne promašuje zicer. Dočekao je povratnu loptu na vrh peterca, ali je šutirao preko gola.

78' - De Bruyne zamalo da sam preokrene rezultat, ali je njegov udarac odbranio Lunin. Išao je pod prečku.

76' - GOOOOL! Manchester City poravnava preko De Bruynea. Belgijanac je dočekao odbijenu loptu i zakucao je preko Lunina u mrežu Reala.

75' - Šampion Evrope je blizu ispadanja. Real se odlično brani, a kada "pukne" odbrana gostiju, tu je sjajni Lunin koji brani sve večeras.

71' - Grealish u novoj odličnoj šansi, ali ponovo brani Lunin. Ukrajinac je večeras znatno uspješniji od raspoloženog Grealisha.

67' - Čini se da se manja panika uvlači u redove Manchester Cityja i sve manje domaćin stiže u dobre prilike.

64' - GOL! Bayern je u drugoj utakmici poveo golom Kimmicha.

61' - Dva brza žuta kartona za igrače Cityja, a sudija Orsato zapisao je Grealisha i Gvardiola zbog startova na sredini terena.

57' - Akanji silovito šutira lijevom nogom, ali preko gola. Odbila mu se lopta na volej na vrh šesnaesterca.

53' - Sada i Foden u velikoj šansi, ali iz prve s desetak metara šutira direktno u Lunina.

52' - City je zamalo poravnao! Nacho je zamalo postigao autogol, ali je stigao loptu i skoro s linije je izbacio ispred Haalanda.

47' - Fantastičan volej Grealisha, ali je odbranio Lunin.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na obje utakmice.

Poluvrijeme na obje utakmice.

44' - Lunin jedva skida centaršut De Bruynea koji je zamalo završio u mreži.

38' - Carvajal je dobio prvi žuti karton jer je s leđa srušio Grealisha u prodoru.

36' - Rudiger spašava Real! Sijeva sa svih strana pred golom Reala, ovoga puta Grealishov udarac u posljednji moment je izblokiran i lopta pogađa spoljni dio mreže.

32' - Odlična prilika i za Grealisha, ali njegov šut sa sedam metara odlazi pored gola nakon bloka Nacha.

30' - U drugoj utakmici programa (Bayern - Arsenal) nema golova.

26' - Lunin spašava Real. De Bruyne se namjestio na svoju desnu nogu i silovito šutirao, a golman Reala brani krajnjim naporima.

24' - Odlična šansa za Real, pokušavali su Vinicius i Rodrygo u jednom napadu, ali nisu uspjeli matirati Edersona.

19' - Prečka za City! Haaland je ponovo glavom šutirao, golman Lunin je bio matiran, ali je lopta odsjela na prečki.

16' - Odlična šansa za Haalanda. Dosad nevidljivi Norvežanin skače visoko, ali glavom šutira malo preko gola.

15' - City je zaprijetio s tri vezana kornera odmah nakon primljenog gola, ali rezultat se nije mijenjao.

12' - GOOOL! Real Madrid je poveo u ranoj fazi utakmice. Rodrygo je pogodio iz drugog pokušaja. Bila je to polukontra igrača Reala, a Rodrygo je imao dvije prilike, prvu je Ederson odbranio, ali u drugoj nije imao šanse.

11' - Camavinga šutira s distance, ali Ederson siguran. Ipak, ovo je bio prvi pokušaj nekog od dva tima na utakmici i treba ga zabilježiti.

8' - Prva dobra akcija domaćeg tima, ali Lunin sigurno hvata ubačaj De Bruynea. Činilo se da je cijela odbrana Reala "ispala".

4' - Miran početak na obje utakmice, a posebno se to odnosi na duel na Etihadu. Što se tiče duela Bayerna i Arsenala, Harry Kane je zaprijetio u četvrtoj minuti, ali promjena rezultata nema.

1' - Počele su obje utakmice. Nadamo se nastavku golijada koje smo viđali ove sezone u četvrtfinalnim duelima.

20:55 - Igrači izlaze na teren i sve je spremno za spektakl.

20:46 - Ovo će biti 12. međusobni duel dva favorita za osvajanje Lige prvaka i u svih dosadašnjih 11 duela sastajali su se u ovom takmičenju od 2012. godine pa do danas.

Manchester City je uspješniji sa četiri pobjede, Real Madrid ima tri, dok su četiri duela završena neriješenim rezultatom.

20:43 - UEFA je odlučila ponovo ukazati povjerenje iskusnom italijanskom arbitru Danieleu Orsatu za suđenje večerašnjeg duela.

Zašto je to zanimljivo

Naime, Orsato će treći put u Ligi prvaka suditi ogled Manchester Cityja i Real Madrida. Očigledno je da UEFA ima povjerenje kada Orsato sudi duel ovih timova, a u prethodna dva po jednu pobjedu imaju oba tima.

20:39 - Sinoć smo dobili prva dva učesnika polufinala Lige prvaka. To će biti Borussia Dortmund i Paris Saint Germain, koji upravo čine prvi par polufinala. Drugi ćemo saznati večeras.

20:30 - Poznati su sastavi za večerašnji duel. U domaćem timu Pep Guardiola ide na provjerene opcije, dok ni Carlo Ancelotti nije puno "lutao". Luka Modrić će početi s klupe.

Manchester City: Ederson, Gvardiol, Akanji, Dias, Walker, Rodri, De Bruyne, Grealish, Foden, Silva i Haaland.

Real Madrid: Lunin, Carvajal, Nacho, Rudiger, Mendy, Valverde, Camavinga, Kroos, Rodrygo, Bellingham i Vinicius.

20:30 - Prvi duel na Santiago Bernabeuu bio je jedan od najboljih koje smo posljednjih godina gledali u Ligi prvaka. Završeno je rezultatom 3:3, a zahvaljujući prednosti domaćeg terena i činjenici da brani titulu od prošle godine, Manchester City je blagi favorit za prolaz u polufinale.

20:30 - Uporedo s ovom utakmicom, igrat će se i duel Bayerna i Arsenala, a u ovom tekstu možete pročitati i najvažnije novosti s te utakmice uz ažuriranje rezultata.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos revanš utakmice četvrtfinala Lige prvaka između Manchester Cityja i Real Madrida. Dvije ekipe se sastaju na Etihadu od 21 sat.