67

Četvrti gol u sezoni: Hajdarović strijelac u pobjedi Ritzinga

Alidin-Dino Hajdarović (lijevo)
Bh. nogometaš i bivši član Veleža Alidin-Dino Hajdarović (24) postigao je gol u pobjedi Ritzinga nad Oberwartom rezultatom 4:2 u okviru 7. kola Austrijske regionalne lige Istok.

Oberwart je poveo u 14. minuti golom Salihua, a u 41. je na 2:0 za goste pogodio Dilić.

Već u narednoj minuti je gol za Ritzing postigao Sara. Gosti su na poluvremenu vodili 2:1.

U drugom poluvremenu, tačnije u 53. minuti, Witteveen je pogodio za izjednačenje.

Za potpuni preokret u korist Ritzinga pobrinuo se Hajdarević, koji je zatresao mrežu Oberwarta u 71. minuti utakmice. Bio je to njegov četvrti ovosezonski gol.

Konačnih 4:2 za Ritzing svojim drugim golom na večerašnjoj utakmici postavio je Sara. Pogodio je iz penala, koji je izborio Hajdarović.

Ritzing je trenutno peti na tabeli sa 11 bodova, tri manje od vodećeg Horna.