Ceseni pripao derbi začelja, Juventus bez problema sa Chievom

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Cesene (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Sat vremena odolijevao je tim Chieva napadima Juventusa koji je ipak uspio upisati još jednu pobjedu u Seriji A.

Strijelci za konačnih 2:0 u korist Stare dame bili su Pogba i Lichsteiner. Ervin Zukanović u timu Chieva ponovo je igrao svih 90 minuta.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Cesena na gostovanju kod Parme rezultatom 2:1. Pulzetti je gostima donio rano vodstvo, izjednačio je nesretni Cascione koji je pogodio sopstvenu mrežu, dok je pobjedu gostima u finišu utakmice donio Rodriguez. Milan Đurić u timu Cesene igrao je svih 90 minuta.

Meč Sampdorije i Palerma okončan je rezultatom 1:1. Rano vodstvo domaćima je donio Eder, a konačan rezultat postavio je Vazquez u četvrtoj minuti drugog poluvremena.

Javier Savila donio je vrijednu pobjedu Veroni nad Atalantom rezultatom 1:0. Ivan Martić je odigrao 20 minuta u pobjedi Verone.

Torino je do velike pobjede nad Interom na Giuseppe Meazzi došao golom u 94. minuti, a strijelac je bio Moretti.