Liga prvaka
1

Celtic pobijedio Spartak na gostovanju u Moskvi

U okviru 2. kola Lige prvaka Celtic je slavio portiv domaćina Spartac Moskve rezultatom 2:3. Strijelci su bili Gary Hooper (12.), Emmanuel Emenike (41. i 48.), Dmitry Kombarov (71.), Georgios Samaras (90.).

Na stadionu "Lužnjiki" večeras je bilo vrlo uzbudljivo. Ekipa Spartak Moskva je borbeno krenula od samog početka, te već u 4. minuti zaprijetila protivničkom golu, ali je Celticova odbrana dobro reagovala i otklonila opasnost.

U 12. minuti Celtic je poveo golom Garyja Hoopera, uz asistenciju Mikaela Lustiga i bilo je 1:0 za ovaj tim.

U 19. minuti Spartak Moskva pokušava uzvratiti gol, ali je udarac Kima Kallstroma blokiran.

No, do preokreta dolazi u 41. minuti kada Emmanuel Emenike daje gol i izjednačava na 1:1.

Na samom početku drugog poluvremena Emmanuel Emenike, uz asistenciju Demyja de Zeeuwa ponovo postiže pogodak i dovodi Spartak Moskva u vodstvo od 2:1.

Ali u 63. minuti Juan Insaurralde dobija crveni karton i Spartak Moskva ostaje s igračem manje. Iskoristio je to Celtic i u 71. minuti Dmitry Kombarov izjednačava rezultat na 2:2.

Nogometaši Celtica dominirali su terenom do kraja utakmice, te u 90. minuti ponovo poveli golom Georgiosa Samarasa. Rezultat je bio 2:3 za gosutujuću ekipu.