Old Firm
5

Celtic na Ibroxu savladao Rangerse, Šimunović isključen zbog udarca laktom

Celtic je u najvećem škotskom derbiju na Ibroxu s igračem manje rezultatom 3:2 pobijedio Rangerse, a crveni karton u 56. minuti dobio je bh. defanzivac Jozo Šimunović.

Domaći su poveli već u trećoj minuti kada je grešku Alvesa iskoristio Windass, ali slavlje Rangersa nije dugo trajalo jer je samo osam minuta kasnije prekrasnim udarcem s dvadesetak metara izjednačio Rogić.

Rangersi su ponovo u 26. minuti poveli, kada je gužvu u šesnaestercu gostiju iskoristio Candeias, a Celtic je u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena došao do novog izjednačenja preko Dembelea.

Na početku drugog poluvremena Šimunović je zbog nepromišljenog udaranja laktom igrača Rangersa dobio direktni crveni karton.

Međutim, Celtic je bez obzira na igrača manje u 69. minuti nakon sjajne solo akcije Edouarda došao do sva tri boda i slavlja u Old Firmu.

Celtic je ovom pobjedom Rangersima pobjegao na devet bodova, a imaju i utakmicu manje.