Evropska liga
0

Cavani Napoliju donio 1/16 finala, Borussia ispala

Nogometaši Napolija pobijedili su na svom San Paolu bukureštansku Steauu 1-0 u dvoboju posljednjega, 6. kola grupe K UEFA-ine Evropske lige.

Sjajni je urugvajski centarfor domaćih Edinson Cavani u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena donio radost Napolitancima, kojima je trebala pobjeda da bi Rumune izbacili iz igre u izravnoj borbi za nastavak takmičenja na proljeće u nokaut-fazi.

Cavaniju je to bio peti ovosezonski pogodak u grupnoj fazi Europa lige, a dva je zabio u kvalifikacijama za isto takmičenje. U Seriji A trenutno je na brojci od devet golova. Sa 16 postignutih pogodaka u polusezoni najbolji je strijelac talijanskog kluba.

Najbolja bundesligaška ekipa , Borussia iz Dortmunda, nije uspjela na gostovanju u Sevilli pobijediti istoimeni domaći sastav i time izboriti nastavak takmičenja. Završilo je 2-2. Uz prvoplasirani PSG, 1/16 finala izborili su Andalužani.

Evropska liga, 6. kolo:skupina J:

Karpatij – PSG 1-1 (Fedeckij 45 / Luyindula 39) Sevilla – Borussia D. 2-2 (Romaric 31, Kanoute 35 / Kagawa 4, Subotić 49)

Tabela: 1. PSG 12, 2. Sevilla 10, 3. Borussia D. 9, 4. Karpatij 1

Grupa K:

Napoli – Steaua 1-0 (Cavani 90+3) Liverpool – Utrecht 0-0

Tabela: 1. Liverpool 10, 2. Napoli 7, 3. Steaua 6, 4. Utrecht 5

Grupa L:

Beşiktaş – Rapid Beč 2-0 (Quaresma 32, Ernst 45)

Porto – CSKA Sofija 3-1 (Otamendi 22, Ruben Micael 54, Rodriguez 90+3 / Delev 48)

Tabela: 1. Porto 16, 2. Beşiktaş 13, 3. Rapid Beč 3, 4. CSKA Sofija 3