Bundesliga: I Leverkusen položio oružje na Weseru, Werder u mirnoj luci

Piše: A. D.
Zlatko Junuzović postiže pogodak za 2:0 (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Treću proljetnu pobjedu, a četvrtu uzastupnu u Bundesligi ostvarili su danas fudbaleri Werdera iz Bremena na svom Weser stadionu.

Werder je rezultatom 2:1 porazio favorizovani Bayer Leverkusen u čiji tim se danas vratio oporavljeni Emir Spahić.

U 17. minuti domaći tim je poveo golom Selkea. Dvanaest minuta kasnije sjajan gol za 2:0 postigao je Zlatko Junuzović.

Dvije minute prije kraja prvog poluvremena konačnih 2:1 postavio je Calhanoglu. Izet Hajrović nije konkurisao za današnju utakmicu u timu Werdera, dok je Emir Spahić odigrao svih 90 minuta u timu Leverkusena.

Werder je ovom pobjedom dospio na osmu poziciju na tabeli sa 26 bodova, dok je Leverkusen šesti sa 32 boda. Ne tako davno klub iz Bremena bio je jedan od najugroženijih klubova Bundeslige.