0

Bundesliga: Bayern preokretom do slavlja

Nogometaši Mainza senzacionalno su vodili kod Bayerna nakon prvog poluvremena, ali evropski su prvaci u nastavku preokrenuli i slavili s 4-1.

Vratio se tako Bayern na vrh bundesligaške tabele nakon što je preko noći tu poziciju prepustio Bayeru koji je u petak odradio svoju utakmicu 9. kola. Bavarci na kontu imaju 23 boda, jedan više od ''apotekara'' i Borussije Dortmund koja je u subotu pred svojim navijačima svladala Hannover s 1-0.

Mainz je poveo u 44. minuti pogotkom Shawna Parkera nakon greške Jeromea Boatenga. Na poluvremenu je Pep Guardiola ostavio u svlačionici Rafinhu, a u igru uveo Marija Götzea što se pokazalo sjajnim potezom. Bivši vezni igrač Borussije Dortmund već je u 50. minuti dubinskom loptom proigrao Arjena Robbena koji je domaćima donio izjednačenje. Samo dvije minute kasnije Mainz je ostao bez svega. Preko Götzea i Robbena lopta je došla do Thomasa Müllera koji je s osam metara pogodio za 2-1. U 69. minuti raspoloženi Götze je asistirao hrvatskom reprezentativcu Mariju Mandžukiću koji je s devet metara povećao prednost Bavaraca. Hrvatskom napadaču to je peti ovosezonski pogodak u Bundesligi.

U 82. minuti je Müller s bijele tačke postavio konačnih 4-1. Prije toga je Nikolče Noveski u kaznenom prostoru srušio Bastiana Schweinsteigera.

Borussia Dortmund je jedini gol u pobjedi protiv Hannovera zabila već u četvrtoj minuti i to iz jedanaesterca. Hiroki Sakai je u šesnaestercu napravio prekršaj na Eriku Durmu, a Marco Reus je bio precizan s bijele tačke. Šesti je to ovosezonski gol za njemačkog reprezentativca.

Eintracht je u Frankfurtu odigrao 1-1 protiv Nürnberga. Vaclav Kadlec je u 50. minuti zabio za vodstvo domaćih, a gostima je bod u 86. minuti osigurao Švicarac hrvatskog porijekla Josip Drmić.

Schalke je pogotkom Romana Neustädtera u sudijskoj nadoknadi došao do pobjede (3-2) kod ''fenjeraša'' Braunschweiga. Vodili su domaći dva puta, ali gosti iz Gelsenkirchena su na kraju ubrali puni plijen.

Bundesliga, 9. kolo:

Borussia Dortmund - Hannover 1-0 (Reus 4 - 11m) Bayern - Mainz 4-1 (Robben 50, Müller 52, Mandžukić 69 / Parker 44) Werder - Freiburg 0-0 Braunschweig - Schalke 2-3 (Ademi 20, Bellarabi 59 / Meyer 29, Goretzka 65, Neustädter 90+1) Eintracht Frankfurt - Nürnberg 1-1 (Kadlec 50 / Drmić 86) Hertha - Borussia M. (kasnije)

1. Bayern 9 7 2 0 19-4 23
  2. Borussia D. 9 7 1 1 22-7 22
  3. Bayer Leverkusen 9 7 1 1 20-9 22
  4. Schalke 9 4 2 3 17-19 14
  5. Borussia M. 8 4 1 3 19-13 13
  6. Hannover 96 9 4 1 4 11-12 13
  7. Hertha 8 3 3 2 14-9 12
  8. Werder 9 3 3 3 9-12 12