0

Braga uz veliku dozu sreće izborila osminu finala Evropske lige, Sion ispao

Remijem Brage i Siona (2:2) u uzvratu šesnaestine finala Evropske lige, portugalski tim je izborio plasman u osminu finala pošto je u prvom meču u gostima slavio rezultatom 2:1, te tako s ukupnih 4:3 prošao dalje.

Sion je poveo u 16. minuti golom grčkog napadača Gekasa. Tada su Švicarci bili u jako dobroj situaciji.

No, Sion to nije iskoristio iako je do kraja meča imao šansu da s još jednim golom izbori produžetke ili da prođe dalje. Braga je izjednačila u 27. minuti golom Josuea iz penala, a svega dvije minute kasnije Gekas postiže gol za vodstvo Siona od 2:1.

Braga je izjednačila u 47. minuti golom Stojiljkovića i taj je rezultat sačuvala do kraja iako je Sion bio jako blizu prolaska dalje. Naime, u sudijskoj nadoknadi Ruflijev udarac pogodio je prečku gola Brage koja je uz veliku dozu sreće prošla u osminu finala.

Preostalih 15 uzvratnih mečeva šesnaestine finala Evropske lige igraju se u četvrtak.