Bundesliga
0

Borussiji samo bod protiv Augsburga, Bayern na minus pet

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva Augsburg i Borussia Dortmund remizirali su na SGL-Areni bez golova 0-0, što znači da je prednost aktuelnog prvaka ispred Bayerna smanjena sa sedam na pet bodova.

Osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda vezala je Borussia do ove utakmice, ali protiv 16. plasirane ekipe na tabeli nije išlo.

Ekipa Jürgena Kloppa imala je veći posjed lopte (62%)i više udaraca prema suparničkim vratima (14-4), ali malo im to znači kada gola nisu zabili. Možda i najbliža golu Borussia je bila u 60. minuti kada je udarac glavom Kevina Großkreutza s nekih 12-ak metara u donji desni kut posljednjim naporom zaustavio Augsburgov golman Simon Jentsch.

U 69. minuti Stephen Hain je postigao gol za Augsburg, ali je on opravdano poništen zbog zaleđa.

U sljedećem kolu Borussia dočekuje Werder, dok Bayern gostuje kod Herthe.

Bundesliga, 25. kolo:

Augsburg - Borussia Dortmund 0-0 Köln - Hertha 1-0 (Clemens 36)

Bayern - Hoffenheim 7-1 (Gomez 5, 35, 48, Robben 12-11m, 29, Kroos 19, Ribery 58 / Gustavo 85-ag) Mainz - Nürnberg 2-1 (Müller 2, Zidan 22 / Didavi 64) Borussia Mönchengladbach - Freiburg 0-0 Wolfsburg - Bayer Leverkusen 3-2 (Helmes 33, Dejagah 45, Kadlec 62-ag / Kießling 3, Derdiyok 90+1)