Neobično isključenje
0

Bivši trener Barcelone Tata Martino dobio crveni karton jer je zagrlio sudiju dok je gledao VAR

H. H.
Nesvakidašnja situacija zbog koje je Martino isključen (Foto: Screenshot)
Reprezentacija SAD-a je nakon produžetaka pobijedila reprezentaciju Meksika 3:2 i osvojila je CONCACAF Ligu nacija, a u meču je viđeno nekoliko neobičnih scena poput isključenja meksičkog selektora Tate Martina.

Meksiko je vodio preko Corone u 2. minuti, pa preko Laineza u 79., ali su Reyna u 27. i McKennie u 82. odveli utakmicu u produžetak gdje je pobjedu SAD-u donio Pulišić iz penala u 114. minuti.

Prije penala provjeravala se sporna situacija, a meksički selektor Gerardo 'Tata' Martino dobio je crveni karton nakon što je, dok je sudija gledao VAR, zagrlio arbitra iz Paname Johna Pittija.

Nekadašnji trener Barcelone imao je fizički kontakt sa službenim licem što je suprotno pravilima, te je morao napustiti teren.

To nije bio kraj drami jer je Meksiko u 124. minuti imao veliku priliku da dođe do izjednačenja iz penala, ali je udarac Guardada odbranio Horvath i SAD su osvojile titulu.