Nesvakidašnja situacija
123

Bivši igrač Sarajeva Leon Benko i njegov sin Mauro ponovo postigli golove na istom meču

Leon i Mauro Benko (Foto: Vjeran Zganec Rogulja / PIXSELL)
Nogometaši Varteksa pobijedili su u Virju u okviru 7. kola treće hrvatske lige ekipu Podravca rezultatom 2:1, a utakmicu je obilježila jedna nesvakidašnja situacija.

Naime, na istom meču, u razmaku od samo pet minuta, za goste su golove postigli otac i sin Benko.

Prvo je šest minuta prije odlaska na odmor za vodstvo gostiju od 1:0 pogodio 38-godišnji Leon Benko, legenda hrvatskog klupskog nogometa.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za goste, a tada je strijelac bio njegov 19-godišnji sin Mauro. To je drugi put da im se dešava jer su u septembru bili strijelci u kup utakmici.

Podsjetimo, Leon Benko je svojevremeno odigrao četiri utakmice za reprezentaciju Hrvatske, a u svojoj bogatoj karijeri igrao je i za Sarajevo.

Na Koševo je došao 2014. godine i do 2016. je odigrao gotovo 50 utakmica te postigao 27 golova.

Inače, Varteks je trenutno četvrti na tabeli i ima dva boda manje od vodećeg Poleta.