0

Bilić ponovo bez pobjede: WBA uzeo bod u gostima protiv West Hama

Mauro Zarate (Foto: EPA)
West Ham već četiri utakmice uzastopno nije upisao pobjedu. Nakon poraza od Watforda u gostima (2:0), remija sa Evertonom na domaćem terenu (1:1), te visokog poraza od Tottenhama u gostima (4:1), Čekićari su na Boleyn Groundu remizirali sa West Bromwichom (1:1).

West Ham je preko Zaratea imao prvu priliku na utakmici. Igrala se 10. minuta kada je Argentinac šutirao zamalo pored gola. Tri minute kasnije na drugoj strani sa preko 20 metara odličan udarac uputio je Rondon, ali rezultat se nije mijenjao.

A onda je na scenu ponovo stupio Zarate i prelijepim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 22 metra matirao Myhilla. West Ham je u 25. minuti imao priliku da udvostruči vodstvo, ali je udarac Lanzinija odbranio golman gostiju.

West Bromwich osim šuta Rondona nije imao više udaraca na gol u prvom dijelu susreta. Ipak, samo pet minuta igre u drugom dijelu bilo im je dovoljno da stignu do izjednačenja nakon što je Reid skrenuo udarac Lamberta u svoj gol.

Gosti su mogli do preokreta u 61. minuti kada je glavom šutirao Rondon, ali je Adrian odbranio.

Veliku priliku za novo vodstvo West Hama imao je Sakho u 72. minuti, no njegov udarac je izblokirala odbrana gostiju. Do kraja meča još jednu šansu za domaći tim imao je Moses koji je šutirao pored gola.

West Ham u posljednjih pet domaćih utakmica u ligi ne zna za poraz, ali i u posljednje četiri utakmice ne zna za pobjedu. Međutim, i dalje je na dobroj poziciji i zauzima sedmo mjesto, dok je West Bromwich 13. na tabeli.