Singapurska liga
112

Bh. nogometaš Aleksandar Đurić sa 42 godine među najboljim strijelcima

Piše: Edin Isanović
U okviru 20. kola nogometne lige Singapura lider prvenstva Tampines Rovers u gostima je savladao Young Lions rezultatom 3:0. Aleksandar Đurić, koji je prije 42 godine rođen u Doboju, postigao je golove u 7. i 15. minuti, dok je konačan rezultat postavio Khamarudin u 63. minuti.

Inače, Đurić je jedan od najboljih topnika pomenute lige veće nekoliko sezona. Bez obzira na to što ima 42 godine trenutno dijeli drugo mjesto na listi strijelaca. Postigao je 11 golova kao i nekadašnji igrač Širokog Brijega Mislav Karoglan, koji nosi dres Armed Forcesa.

Francuz Frederic Mendy (24) je uvjerljivo prvi sa 19 postignutih pogodaka. On je član Homi Uniteda.

Na tabeli je Tampines Rovers prvi sa 45 bodova. Sa osam bodova zaostatka slijedi Albirex Niigata.

Đurić je od 2007. godine član nogometne reprezentacije Singapura. Prije 20 godina je bio član bh. reprezentacije u kajaku na Olimpijskim igrama u Barceloni.

U Singapuru živi od 1999. godine, a na početku svoje nogometne karijere igrao je na poziciji beka.

Kasnije je prebačen u napad, što se pokazalo kao odličan potez. Pokazao je zavidnu vještinu postizanja pogodaka. Đurić često ističe da će igrati nogomet dok god bude mogao.