0

Bh. kadetkinje bolje od selekcije Litvanije u Zenici

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Ženska U-16 reprezentacija BiH pobijedila je danas u zeničkom Trening centru selekciju Litvanije sa 3:1 u drugom kolu UEFA razvojnog turnira.

Već u prvom napadu reprezentacija BiH nije iskoristila odličnu priliku kada je šut Marije Damjanović sa peterca odbranila Emilija Kaselyte, a odbijenu loptu litvanske odbrambene igračice izbacile su iz svog kaznenog prostora.

Tri minute poslije u sličnoj situaciji na drugoj strani nije se snašla Gabija Gedgaudaite. Litvanke su do prednosti došle u 16. minuti utakmice. Odeta Kalendauskaite pobjegla je našoj odbrani, istrčala sama pred Ajlu Fačić i pogodila mrežu za 0:1.

Izjednačenje bh. timu donijela je Maja Hrelja u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kada je istrčala kontru i našla se sama ispred litvanske golmanice.

Drugi period igre otvorila je prilikom za naš tim Edenina Husić, ali je njen pokušaj sa ivice šesnaesterca završio pored desne stative gola Litvanki. Maja Hrelja je u 62. minuti nakon kornera bila najviša u skoku, no šutirala je pored gola.

Igrala se 68. minuta kada je Aldina Hamzić izvela slobodan udarac sa preko trideset metara od protivničkog gola, njen centaršut nije niko zahvatio u kaznenom prostoru i lopta je završila u mreži. Tri minute poslije Lajla Brzović postavila je konačan rezultat utakmice.

Reprezentativka Minela Gačanica je nakon utakmice izjavila kako su igrale jako dobro.

"Igrale smo dobro i u prvom poluvremenu, borile se, ali smo nesretno primile pogodak. U drugom dijelu igre smo krenule još jače i to se isplatilo. Protiv Slovenije moramo igrati još bolje ako želimo da osvojimo prvo mjesto", kazala je Gačanica.

U drugom susretu turnira Slovenija je u Vogošći pobijedila Crnu Goru sa 8:0.