0

Bh. juniori porazom od Azerbejdžana oprostili se od kvalifikacija za Euro

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od vršnjaka iz Azerbejdžana.

Izabranici Tonija Karačića slavili su u 1. kolu protiv Turske sa 2:1, a nakon toga su poraženi od Ukrajine sa 3:1. Protiv domaćina ove kvalifikacione grupe Azerbejdžana tražili smo šanse za plasman u elitni krug kvalifikacija.

Međutim, porazom smo smješteni na posljednje mjesto u grupi i tako smo izgubili sve šanse za plasmanom pošto bi u slučaju remija imali nadu da budemo barem najbolja trećeplasirana ekipa što bi nas odvelo u elitnu rundu..

Azerbejdžan je slavio golom Mustafazedea u 41. minuti meča, a mi smo od 74. minute igrali sa igračem manje kada je crveni karton dobio Lelić.