0

Betis slavio u Malagi, Eibar i dalje u vrhu tabele

Betis produžio krizu Malage (Foto: EPA)
Večeras su odigrane još četiri utakmice 11. kola Primere u kojima smo vidjeli 10 pogodaka i dva crvena kartona. Najzanimljivije je bilo u Eibaru koji je nastavio nizati dobre rezultate.

Eibar je nastavio sa odličnim igrama u ovoj sezoni i protiv Getafea su došli do pete pobjede. Prvi gol je postignut u 16. minuti. Ipak, samo šest minuta kasnije Rodriguez je izjednačio. Novo vodstvo Eibaru donio je ponovo Enrich u 29. minuti i s rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.

U drugom dijelu Getafe je u 60. minuti ostao sa igračem manje nakon što je direktan crveni karton dobio Suarez. Konačnih 3:1 postavio je Berjon u 61. minuti.

Ovom pobjedom Eibar je ponovo zauzeo šesto mjesto na tabeli, a na klupi ovog kluba ponovo je cijeli meč proveo naš Izet Hajrović.

Novi kiks napravila je Malaga koja je na 17. mjestu tabele, odmah iznad zone za ispadanje. Na domaćem terenu poraženi su od Betisa, a strijelac jedinog gola bio je Castro u 64. minuti.

Rayo je na domaćem terenu savladao Granadu zahavljujući golovima Guerra u 3. i 10. minuti. Otežavajuću okolnost načinio je Ze Castro kada je u 19. minuti dobio drugi žuti karton, ali na sreću za domaći tim Granada je do kraja meča postigla samo jedan pogodak i to onaj u 53. minuti kada je pogodio Babin.

Levante i Deportivo su remizirali, a Haris Medunjanin nije bio u konkurenciji za meč u gostujućem timu. Gosti su poveli u 22. minuti preko Pereza, a konačnih 1:1 postavio je Camarasa u 53. minuti.

Rezultati 11. kola Primere:

Las Palmas - Real Sociedad 2:0 (Viera, Araujo) Celta Vigo - Valencia (Fernandez - Paco dva puta, Parejo dva puta, Mustafi) Levante - Deportivo 1:1 (Camarasa - Perez) Eibar - Getafe 3:1 (Enrich dva puta, Berjon - Rodriguez) Rayo - Granada 2:1 (Guerra dva puta - Babin) Malaga - Betis 0:1 (Castro)