Premiership
0

Bent u zadnjoj sekundi "ukrao" pobjedu Arsenalu

Nogometaši Arsenala u posljednjim su sekundama ostali bez pobjede u gostima kod Sunderlanda. U 5. kolu Premiershipa dva su kluba na Stadionu svjetlosti odigrala neodlučeno 1-1.

Od 13. minute su topnici bizarnim pogotkom vodili s 1-0 i bili na putu do pete uzastopne pobjede u svim takmičenjima, a onda se u zadnjoj minuti sudačke nadoknade ukazao Darren Bent i donio Sunderlandu šesti bod ove sezone. Arsenal je, pak, propustio, barem privremeno, zasjesti na vrh Premierlige.

Londonski je klub poveo doista čudnim golom. Domaći branič Anton Ferdinand je pokušao ispucati loptu s otprilike 30 metara od svoga gola, ona se međutim odbila od noge Cesca Fabregasa i lobom prevarila Simona Mignoleta na vratima, koji je bio predaleko od gola.

U 55. minuti Arsenal je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Alexandre Song, a 20 minuta kasnije Tomaš Rosicky je propustio realizirati jedanaesterac napucavši loptu visoko preko gola. Čeh je, inače, u 29. minuti zamijenio Fabregasa koji je proširio popis ozlijeđenih u londonskom klubu. Detalji njegovih problema zasad još nisu poznati.

I nakon svih se spomenutih nevolja činilo da će Arsenal izvući pobjedu, ali u 95. minuti Bent je iz gužve nakon kornera ugurao loptu u mrežu Manuela Almunije.

Premiership, 5. kolo:

Aston Villa – Bolton 1-1 (Young 13 / Davies 35) Blackburn – Fulham 1-1 (Samba 30 / Dempsey 56)

Everton – Newcastle 0-1 (Ben Arfa 45) Tottenham – Wolverhampton 3-1 (Van der Vaart 77, Pavljučenko 87, Hutton 90+1 /Fletcher 45) West Bromwich Albion – Birmingham 3-1 (Dann 51-1g, Odemwingie 59, Olsson 69 / Jerome 15) Stoke City – West Ham 1-1 (Jones 48 / Parker 32) Sunderland – Arsenal 1-1 (Bent 90+5 / Fabregas 13)

1. Chelsea 4 4 0 0 17-1 +16 12
  2. Arsenal 5 3 2 0 14-4 +10 11
  3. Manchester United 4 2 2 0 11-5 +6 8
  1. Tottenham Hotspur 5 2 2 1 6-4 +2 8
  2. Newcastle United 5 2 1 2 8-6 +2 7
  3. Fulham 5 1 4 0 7-6 +1 7
  4. Blackpool 4 2 1 1 8-8 0 7
  5. Aston Villa 5 2 1 2 6-9 -3 7