MLS
0

Beckham strijelac, Galaxy u doigravanje kao najbolji tim

David Beckham (Foto: AP)
Nogometaši Los Angeles Galaxyja u svojoj su posljednjoj utakmici osnovnog dijela MLS lige u Carson Cityju pobijedili gostujući Dallas 2-1.

Izjednačujući je pogodak za domaće David Beckham postigao u 33. minuti zabivši na povratnu loptu Landona Donovana. Njegov je to drugi ovosezonski pogodak za Galaxy u sedmoj utakmici koju je odigrao nakon povratka na terene. Donovanu je pak to bila 16. ovosezonska asistencija, čime je ostvario lični rekord u MLS-u.

Pobjednički je gol za sastav Brucea Arene 21-godišnji brazilski veznjak Juninho zabio u 46. minuti.

U četvrtfinalu doigravanja put prema naslovu prvaka Galaxy će početi tražiti protiv Seattle Soundersa.

Losanđeleška ekipa s omjerom od 18 pobjeda, sedam poraza i pet remija inače je ostvarila najbolji učinak u osnovnom dijelu sezone po prvi put otkako je Beckham došao u klub 2007. godine.

MLS liga, nedjelja:

LA Galaxy – Dallas 2-1 (Beckham 33, Juninho 46 / Harris 22) Columbus Crew – Philadelphia Union 3-1