Bundesliga
23

Bayern pobjedom u Leverkusenu šampionski započeo drugu polusezonu

Ekipa Bayerna pobjedom protiv Bayer Leverkusena rezultatom 3:1 započela je drugu polusezonu u njemačkoj Bundesligi.

Aktuelni prvak na BayAreni u vodstvo je stigao u 32. minuti kada Španac Javi Martinez koristi gužvu u kaznenom prostoru Apetekara i postiže gol za 1:0.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a vodstvo Bayerna povećao je Ribery u 59. minuti nakon što je iskoristio asistenciju Rodrigueza i sjajnu kontru Bavaraca pretvorio u pogodak. Nadu domaćoj ekipi vratio je Volland u 70. minuti kada je smanjio na 2:1, a konačnih 3:1 i ovjeru pobjede ekipe Juppa Heynckesa potvrdio je Rodiguez u 91. minuti.

Ovom pobjedom Bayern se učvrstio na liderskoj poziciji i nakon 18. odigranih kola ima 44 boda dok je Leverkusen ostao na četvrtoj poziciji i na svom kontu ima 28 osvojenih bodova.

Zanimljivo, ovo je za Bayern bila peta uzastopna pobjeda te se već sada slobodno može konstatovati da je klub napravio fantastičan posao vraćanjem Heynckesa za glavnog trenera.