Bundesliga
9

Bayern i Borussia Dortmund izbili na vrh tabele, Hummelsov dan za pamćenje

H. H.
Junak Milionera je bio stoper Mats Hummels koji je postigao čak dva gol (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Bayerna savladali su kao gosti ekipu Kolna rezultatom 1:2 u okviru 6. kola njemačke Bundeslige.

Bavarci su pitanje pobjednika riješili u prvom dijelu. Muller je u 13. minuti iz penala pogodio za 0:1, a trijumf je ovjerio Gnabry golom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Jarčevi su samo u finišu uspjeli da ublaže poraz preko Drexlera u 82. minuti za konačnih 1:2.

Borussia Dortmund bila je sigurna na gostovanju protiv Arminie Bielefeld pobijedivši 0:2. Junak Milionera je bio stoper Mats Hummels koji je postigao čak dva gola u 53. i 71. minuti.

Augsburg je na svom terenu pobijedio Mainz 3:1 (Vargas 40', Hahn 80', 90' / Onisiwo 64'), a u duelu Eintrachta i Werdera nije bilo pobjednika (1:1). Sargent je doveo goste u vodstvo u 51. minuti, a tim iz Frankfurta poraza je spasio Silva pogotkom u 65. minuti.

Rezultati: Arminia Bielefeld - Borussia Dortmund 0:2 Augsburg - Mainz 3:1

Eintracht Frankfurt - Werder Bremen 1:1 Koln - Bayern 1:2