Primera
0

Barcelona odradila svoje

Gostujućom 4-1 pobjedom kod Villarreala nogometaši Barcelone zadržali su pobjednički hod španskom Primerom i ponovno se odvojili na četiri boda prednosti u odnosu na madridski Real.

"Kraljevima" tek predstoji odigrati susret 35. kola što će i učiniti u nedjelju na svom Santiago Bernabeuu na kojem dočekuju Osasunu. Pobjeda je obveza Pellegrinijeve ekipe, budući da jedino ona ostavlja nadu da će se krajem sezone naslov prvaka slaviti u prijestolnici, a ne u Kataloniji.

Dva je gola Villarrealu postigao Lionel Messi čime je došao do brojke od 29 postignutih u 32 odigrane utakmice. Startao je u njih 27. Sjajni je Argentinac otvorio i zatvorio golijadu pogocima u 18. i 87. minuti utakmice u kojoj se Barcelonin trener Josep Guardiola odlučio na klupi ostaviti Zlatana Ibrahimovića, a od prve minute u igru gurnuti Bojana Krkića. Mladi Španac uzvratio mu je povjerenje svojim šestim prvenstvenim pogotkom za povećanje prednosti na 3-0. Ranije je zabio Xavi, a u 68. je jedini strijelac za domaćina bio Llorente.

Valencija je dvama pogocima Nikole Žigića svladala Espanyol i potvrdila treće mjesto tabele.

Spomenimo i da je Zaragoza golom Colunge pobijedila Deportivo 1-0, doks u Sporting u Nakaga remizirali, 1-1.

Posljednjeplasirani Xerez pobijedio je Almeriju 2-1.

Primera, 35. kolo:

Deportivo - Zaragoza 0-1 (Colunga 79) Malaga - Sporting 1-1 (Caicedo 79 / Apońo 43 - 11 m) Tenerife - Racing 2-1 (Roman 45, Ayoze 55 / Xisco 71) Valladolid - Getafe 0-0 Xerez - Almeria 2-1 (Armenteros 27, Bermejo 90+3 / Soriano 33) Espanyol - Valencia 0-2 (Žigić 61, 73) Villarreal - Barcelona 1-4 (Messi 18, 87, Xavi 33, Krkić 41 / Llorente 68)

1. FC Barcelona 35 28 6 1 87-21 +66 90
  1. Real Madrid 34 28 2 4 89-30 +59 86
  2. Valencia 35 19 8 8 55-37 +18 65
  3. Mallorca 34 16 8 10 53-38 +15 56
  4. Sevilla 34 16 6 12 52-42 +10 54
  5. Villarreal 35 15 7 13 51-50 + 1 52
  6. Getafe 35 15 6 14 52-46 +6 51
  7. Athletic 34 14 8 12 45-44 +1 50