Barcelona na krilima Lewandowskog razbila Valladolid, Pjanić ponovo ostao na klupi

D. P.
Lewandowski nastavlja s fantastičnom formom (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Barcelone vrlo lako savladali su Valladolid u trećem kolu španske Primera lige i tako došli do sedmog boda u novoj sezoni.

Robert Lewandowski je ponovo dokazao da će biti fantastično pojačanje za Katalonce pošto je i danas bio dvostruki strijelac.

Poljak je u 24. minuti akrobatskim potezom proveo u mrežu odličan ubačaj Raphinhe s desne strane za vodstvo Barce.

Do odlaska na odmor Pedri je povećao vodstvo domaćina nakon što je pogodio na asistenciju Ousmanea Dembelea.

U nastavku utakmice još dva gola domaćina. Lewandowski u 65. minuti povisuje rezultat na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Sergi Roberto u prvoj minuti nadoknade nakon što mu se sretno odbila lopta od prečku.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić i ovaj meč odgledao je s klupe pošto ga Xavi nije koristio među pet izmjena.